Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 7 9 Nov 19 Lisarow
3/138 B Cohen 92*  KJ Daley 2/27
def Wyong
136 KJ Daley 30 H Murphy 27  BR Sunshine 4/31 MK Sunshine 3/24 B Lindsay 2/23
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 1) 
Second Grade 8 9 Nov 19 Wyong
8/124 KD Wilson 68*  L Starr 3/22 LP Jacobs 2/14 EC Milne 2/18
def Lisarow
123 A Pisani 26  JF Rainger 2/10 MJ Leard 2/23 AT Letherbarrow 2/25
Baker Park 
Third Grade 5 9 Nov 19 Warnervale
166 J Payne 35 B Sammut 32 C Lummis 30  D Thompson 3/24 DG Ibbotson 2/23
def by Lisarow
2/168 K Seyer 65* B Simpson 33* D Chew 31  
Hamlyn Terrace Sports Complex (Hamlyn Terrace Oval) 
4th Grade White 5 9 Nov 19 The Entrance
9/94  BL Cunningham 4/24 M Bryan 3/20
def Lisarow White
93 T Kosmeier 34  S Handel 3/18 JR Gagan 3/24 OG Smith 3/28
EDSACC Ovals (EDSACC North) 
4th Grade Black 5 9 Nov 19 Lisarow Black
3/190 HR Hudson 80* S Thomas 54  
def Warnervale
5/188(cc) M Jarrett 60* C Ogilvie 57 M Denmeade 27  B Maxworthy 2/42
Bill Sohier Park (Sohier Park No.3) 
Fifth Grade 5 9 Nov 19 Lisarow
6/254(cc) RW Tandy 142 IS Harrington 47  O Baker 2/35 ET Hillman 2/67
def The Entrance
8/239(cc) N Williams 50* O Baker 50 NG Frost 36  M Lawther 2/29
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 2) 
Sixth Grade 5 9 Nov 19 Lisarow
9/179(cc) N Schembri 64* G O'Donnell 43  JP Horne 3/31 J Channon 2/18 JD Fulwood 2/49
def by Southern Spirit
4/180 JD Fulwood 67* J Channon 34  H Taylor 2/31
Lisarow Sporting Field 
Seventh Grade 5 9 Nov 19 Terrigal
104  KJ Armstrong 3/20 A Kesavan 2/13 A Hughes 2/24 JS Shearman 2/28
def by Lisarow
7/130(cc) LA Graham 40*  R Gallagher-Smith 2/8 L Gallagher-Smith 2/13
Hylton Moore Park 
8th Grade White 5 9 Nov 19 Southern Spirit
6/193 SJ Collins 50* MJ Donnelly 48 G Simon 47*  OW Humphreys 2/26 L Grogan 2/44
def Lisarow White
6/187(cc) S Daniels 52* P Bowen 45 T Stein 35 BA Howison 27*  SJ Collins 3/28
McEvoy Oval 
8th Grade Black 5 9 Nov 19 Lisarow Black
43  H Steenbergen 3/3 E Holland 2/9 JW Hastie 2/21
def by Kincumber
8/183(cc) T Vaughan 52* RR Craig 51*  MA Austin 3/21 B Radcliffe 3/25
Paddy Clifton Oval (Oval No. 1) 
Under 16 5 9 Nov 19 Lisarow
48  B Stuart 3/15 L Mylchreest 2/1 R Vesper 2/6
def by The Entrance Blue
6/117(cc) L Mylchreest 30* a Smythe 25*  TD Karnowski 2/15
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 2) 
Under 14b 5 9 Nov 19 Lisarow
3/204(cc) C Wehrle 68* D Stubbs 38* Z Shaikh 26  
def Narara Wyoming Junior
4/65(cc)  
Bill Sohier Park (Sohier Park No.3) 
Under 13 5 9 Nov 19 Kincumber Green
88 A Gibson 26*  FR Marshall 3/13 L May 2/14
def by Lisarow
3/171(cc) M Oteiwi 57* HL Clark 29*  T Hart 2/5
Frost Reserve 
Youth League 5 15 Nov 19
22 Nov 19
Wyong
v Lisarow
Baker Park 
U11 Black 5 9 Nov 19 Lisarow Black
6/126 I Matthews 33*  J Geddes 2/19
def by CCGS Green
8/140  A Humphris 2/5
Bill Sohier Park (Oval No. 4) 
U11 White 5 9 Nov 19 CCGS Gold
0/52(cc)  K Holt 3/3 W Casey 3/14 A Barrett 2/0 A Meagher 2/3
def by Lisarow White
0/125(cc)  X Herrald 2/25
Terry Oval 
Girls Sixers 5 9 Nov 19 Northern Power Blue
4/95(cc)  
def Lisarow
5/86(cc)  LL Burton 3/6
Halekulani Oval 
Under 21 - Glenn Rowlands Shield 6 10 Nov 19 Lisarow
9/92(cc) LP Jacobs 35  MS Giltinan 2/10 JD Swainston 2/13 JP Day 2/23
def by Terrigal
7/95(cc) KL Frazer 26  D Thompson 2/16
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 1) 
Under 12a 5 9 Nov 19 Lisarow
90 R Hooke 29  NJ McLaren 3/11
def by Wyong
7/92 NJ McLaren 34*  J Lamprill 4/4
Lisarow Sporting Field 
Under 12b 5 9 Nov 19 Lisarow
3/100  
def Terrigal Gold
8/96(cc) E McSwan 26  B Tate 3/16 L Spinks 2/7
Kurraba Oval 
Women's T20 5 9 Nov 19 Lisarow
6/136 A Brewster 64* S Rittie 29  
def by Terrigal
5/183 T Pitty 61* J Day 45* EM Merritt 35*  A Brewster 3/30
Paddy Clifton Oval (Oval No. 2) 
Girls Youth League 3 15 Nov 19 Narara Wyoming Junior
v Lisarow
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 2)